Права водія
У Наказі Міністерства внутрішніх справ України від 27.032009 №111 «Про затвердження Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» перелічені підстави для зупинки працівниками Державтоінспекції транспортних засобів. Проте, водіям слід мати на увазі, що працівник Державтоінспекції може не повідомляти про дійсну причину зупинення транспортного засобу, якщо його водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину або причетності до ДТП. При цьому працівник підрозділу Державтоінспекції знаходить тему для розмови з водієм, нерозкриваючи характеру своїх намірів. Сигнал про зупинку транспортного засобу подається працівником підрозділу Державтоінспекції у зрозумілій для водіїв за допомогою жезла регулювальника, свистка чи рукою. Працівник підрозділу Державтоінспекції спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім - на місце, де йому слід зупинитися. Місце для зупинки транспортного засобу працівник підрозділу Державтоінспекції повинен вказувати так, щоб після повної зупинки останній знаходився попереду патрульного автомобіля (автобуса, мотоцикла) чи поста на відстані до 20 метрів. Якщо працівник Державтоінспекції зупинив водія в місцях де зупинка заборонена (перелік таких місць викладений у пункті 15.9. Правил дорожнього руху), то водію слід зафіксувати об'єкти, які знаходяться біля нього, для того щоб можна було визначити місцезнаходження автомобіля. Зупиняти транспортні засоби в місцях, заборонених для зупинки, працівник ДАІ має право лише у випадках передбачених пункт 12.11. Наказу 111.

2. Працівник Державтоінспекції зобов'язаний:
а. Без затримки підійти до водія;
б. Привітатися;
в. Чітко й зрозуміло назвати свою посаду, звання та прізвище;
г. Повідомити про причину зупинки транспортного засобу та суть скоєного правопорушення у випадку його вчинення;
висловити вимогу про пред'явлення водієм для перевірки: посвідчення на право керування транспортним засобом, реєстраційного документа на транспортний засіб та поліса (сертифіката) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Патрульні автомобілі працівників Державтоінспеуції повинні мати номерні знаки з гербом України і білими символами на синьому тлі, проблискові маячки, встановлені на даху (у всю ширину даху машини), уздовж бортів повинні бути жовто-блакитні смуги, на передніх дверях - герб України, на капоті і кришці багажника написи - «Державтоінспекція».
Суб'єкт владних повноважень повинен надати обвинуваченому можливість ознайомитись зі всіма наявними в нього документи та матеріалами, які можуть бути використані як докази по справі. Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У разі виявлення порушень працівником Державтоінспекції вищезазначених норм та в разі порушення прав водія інспектором, на дії останнього можна поскаржитись за телефоном «102» або за телефоном Департаменту ДАI МВС України 044 272 4659
Інтерв'ю з представником ДФС України
Як і я обіцяв, було проведено інтерв'ю з предстаником ДМС України, а саме працівником митниці, який працює на КПП «Рава-Руська». Так як, на всі питання була надана правдива інформація - дані особи не розголошую.
ПДР та штрафи за порушення ПДР в Польщі
Ті, хто хоча б раз були в Польщі, добре знають, що в цій країні до порушення встановлених правил дорожнього руху ставляться серйозно і суворо карають відповідно до законів. Потрібно розуміти, що кожна країна має свої особливі правила, про які ви можете не знати. Розмір штрафів у Польщі більший, ніж в Україні, Росії чи Білорусі, тому ставитись до...